Παράπονα και άλλα από "Καλύτερες κυκλοφορίες τ&#95

αγαπητέ μοντε-κρίστο… συγχαρητήρια στο rockin.gr που έκανε κριτική στο marillion μετά απο 6 μήνες απο όταν το παρέλαβε. ήμουν εγώ τότε εγώ στο promotion, και άκουσα όμορφές ατάκες… του στύλ, τόσο η διαφήμηση, αλλίώς δεν έχει συνέντευξή… έ και ποιοι έιναι οι μαρίλλιον, στo κάτω κάτω κτλ κτλ κτλ … φυσικά δεν έγινε ΟΥΤΕ ΜΙΑ συνέντευξη… απο ελληνικό μεσον ! ΕΤΣΙ !!! Ελλαδιστάν των ροκοπατέρων…ασχέτων που θέλουν να βλέπουν το όνομα τους τυπωμένο…
ασχετών γκομενακίων που γράφουν οτι ο uli jon roth - είναι ΚΟΥΛΟΣ κιθαρίστας σε έντυπα…(έρχεται το έγκεφαλικό …) του εμο-τισμού του καγκουρισμού - της επίδειξης - του βολέματος - του έτσι είναι… editors που λένε μόκο ??? ΤΣ… χαχαχα !

ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ ? η ΚΩΛΟ-ΕΛΛΗΝΕΣ του πεισιθάνατου πλήν όμως κατα τα 70ς στιχουργικά επίκαιρου χοντρονίονιου ?

οι hanoi, απλά βγάλαν έναν φοβερό rnr hard δισκο, τον τρίτο στη σειρά μετά απο μια long term επανένωση.
Οπως είπε κι ο monroe μπορεί να διαλυθήκαμε όταν πέθανε ο drummer, άλλα τζαμάραμέ με τον μακόυ πριν 5 χρόνια κατά τύχη - μας άρεσε και το συνεχίζουμε απο έκει που σταματήσαμε…
ά… επίσης, το αστείο είναι οτι λογικά μάλλον θα είναι special guest και όχι suport στους GUNS σε όλη την αμερικάνικη περιοδεία…όταν με το καλό αοφασίσουν να την κάνουν…χαχαχα… διοτι κάποιοι απλά ξέρουν τι έστί να εxείς 3 επιλογές, dead jail or RnR !!!

εγώ δεν κάνω άλλα σχόλια… περά του ότι ο δεναντερ που μπορεί να είναι ή να μην είναι ο γνώστος JA - και άλλα κιθαριστικά φορουμ νείμς… έχει ίδεα απο μουσική — πολλοί εδω μέσα πάλι … κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου… δεν πειράζει …be it snobbery, rocking attitude or whatever … i don’t care.

η λιστα μου επίσης - στη σειρά της είναι ισάξια - εννόω άνετα αλλάζα οποιοδήποτε αλμπούμ με το πρώτο…

αυτά τα ολίγα… love n peace !

my list’s so much better than yours, ΑΛΑ my shit sticks much better than yours αυτών των αρμένηδό-genocide-μισερυ-sellers που οδήγανε HUMMER και τρώνε στα MCDonalds !

Frank did it much earlier and better than you — STAR WARS just don’t work and it’s a piece of SH!T !

αχ να πεθάνουν οι περίεργοι-εκλεκτοί - να μείνουν οι ΚΑΝΟΝΙΚΟΙ-downloadin bastar-nts !

CHRIS P : αχ να πεθάνουν οι περίεργοι-εκλεκτοί - να μείνουν οι ΚΑΝΟΝΙΚΟΙ-downloadin bastar-nts !
να γιορτάζουν μια νεκρή γιορτή ένος νεκρού θεού έξω απο τις πύλες του ναού - οι λωποδύτες και οι αλήτες πουλάνε τις πραμάτειες τους, σε τηλεκατευθυνόμενους MONSTER-MEN !

Karja αγάπη τι έπινες χτες; :smiley:

1η του χρόνου και ασχολούμαστε με μαλακίες. πάμε να στο κάνω κ εσένα πενηνταράκια, μπας κ συνεννοηθούμε. θα το γράψω σε απλά ελληνικά, γιατί στα σύνθετα απ’ότι βλέπω ζορίζεσαι κ πρέπει να πετάξεις κ 10-15 λεξούλες αγγλικών lower μπας κ ψαρώσουν οι 15χρονοι…

δεν έχω πρόβλημα ούτε με εσένα κάργια, ούτε με το παλικάρι. και σαφέστατα ούτε με την μουσική σας. μιλάς για ροκοπατερισμό κ φαντάζομαι πως παράλληλα κρατάς κ το λάβαρό του ψηλά, για να ξέρουν όλοι ότι εσύ και οι 2-3 στους οποίους αναφέρεσαι είστε οι καλύτεροι και πιο γνώστες. θα φτιάξουμε ένα μεγάλο βραβείο να σας το δόσουμε μπας και ξεχαρμανιάσετε.

πόσο δύσκολο είναι να καταλάβεις ότι αφορισμοί του στυλ “εγώ ξέρω και ακούω την σωστή μουσική, και οι υπόλοιποι ακούτε τον κάθε τυχάρπαστο”, πέρα από αδιάφοροι έχουν καταλήξει και γραφικοί? τα παιδιά εδώ μέσα (και εγώ) σας κάνουμε πλάκα για δύο λόγους : αφενός μεν γιατί το ποζεριλίκι το τραβάει (γι’ αυτό λέτε ότι λέτε μπας κ ασχοληθεί κανένας) και αφετέρου γιατί δεν έχετε χιούμορ. όταν ίσως έχεις γεμίσει την ύπαρξή σου με τόση ροκ γνώση, ίσως δεν υπάρχει χώρος για τπτ άλλο.

ούτε εγώ ούτε τα παιδιά του site το έχουμε παίξει ποτέ ροκοπατέρες και γνώστες. γράφουμε την γνώμη μας, την διαβάζετε και μας κρίνετε.ο γκιταριστ γελάει, ο κόσμος μας έχει φέρει στην πρώτη θέση. πραγματικά ποιο από τα δύο πιστεύεις ότι με (μας) απασχολεί σοβαρά?

περί γνώσεων : όποιος διαβάζει τακτικά το φόρουμ μας, ξέρει τι ξέρει και ποιος. εγώ δεν το έπαιξα ποτέ γνώστης. ακούω σύγχρονη μουσική και ούτε ντρέπομαι για αυτό ούτε θα απολογηθώ. η πλάκα είναι ότι υπάρχουν άτομα που είναι πολύ πιο γνώστες (για να μιλήσω στην γλώσσα σου) και από σένα κ απτον άλλο, αλλά δεν κάνουν έτσι. δεν παλεύουν τοοοοοοοσο πολύ να τους παραδεχτεί το φόρουμ. ίσως επειδή δεν το έχουν ανάγκη, δεν το χρειάζονται. δεν αραδιάζουν αποτελέσματα διαγωνισμάτων. ακούνε την μουσικούλα μας, μιλάνε για αυτή και εκεί τελειώνει η ιστορία.

συνέχισε τον μοναχικό σου δρόμο κατά των “απίστων”, των “downloaders” και των άσχετων. αν είσαι όμως τόσο “true”, μην μας τα πρήζεις γιατί κ το ποζεριλίκι έχει κάποια όρια. ή τουλάχιστον, ποζεριάζεις που ποζεριάζεις, δέξου κ τα ανάλογα πειράγματα.

"το γλυκό κράσι του ύπνου και του θάνατου… το νέκταρ του μορφέα… "
παρανταίς λοστς και μαι ψόφια νύφη φάτε τις δαντέλες σας…
κοιμήθηκά στις 23.00 και ξύπνησα σήμερα στις 3.

χαιρετούμε μουλτι-instrumentalists…
και η σαβούρα γκόμενα γνωστού αρθρογράφου - γνωστού περιοδικού,
ΦΑΛΤΣΑΡΕ στο δίσκο που της έβγαλέ απο εδώ εως τον παναμά … και είχε το θράσος να μας πάρει
και να μας πεί ο τύπος οτι δεν ξέρουμε απο μουσική και ότι η γκόμενα είχε 7 πτυχία στη μουσική…
ένα για κάθέ νότα μήπως ???
μιλάμε για τρελό OFFFFFFF KEY !!!

και άλλοι αρθρογραφούν και λέγανε ότι το τελευταίο Paul Stanley - είχε πλούσια ενορχήστρωση… τι κρίμα, κιθάρα ανύπαρκτη και θαμένη και κυρίως σαμπλάκια/πλήκτράκια και ντραμς αν είναι και φυσικα…
και ο τύπος ΑΚΟΥΓΕ πλούσια ενορχήστρωση …

πάω να φάω το καπέλο που δεν φοράω.

Karja μας έχεις κουράσει. Σοβαρά. Κόψε τις ηλιθιότητες για να μην ξαναρχίσουμε τα ίδια. Μα πολύ κουραστικός ρε αδερφέ.

τι κρίμα που έχω proficiency απο το 96 και έχω ζήσει και βγάλει πανεπηστήμιο στο εξωτερικό για 6 χρόνια…

Γράμμενο έχω και το άσκετο κοίνο σου και εσένα απαξιωτικέ μοντε…και την πρώτη σου θέση.
και το ER έλεγε οτι έιναι πρώτο και το μακαρίτικο το tombstone … και πολλά …σιγά τα ώα.

ΠΟΖΑ ? ΠΟΙΑ ΠΟΖΑ ? Πόζα κάνετε εσείς με κάτι rock snobbery και τέτοια… εγώ σας τρίβω στη μούρη
hard to swallow facts.

Φιλε… σκέψου το αλλιώς… τι κοινά έχω εγώ με αυτό που βγάζει το PL και τα συναφή δίσκο της χρονιάς…?
ΚΑΝΕΝΑ… δεν έχουμε σημείο επαφής… άραγε μιλάς για έναν τύπο που ακούει ROCK/HARD/METAL και για έναν που ακούει πράγματα left-of the field απο αυτό. ΑΚΡΑΙΟ/ΠΟΣΤ/GKOTHIC ktl …

ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΑΖΩ… μπερδεύεται το τι έιναι ροκ - με το τι σας αρέσει ! ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ NON ROCK - ΦΛΩΡΙΚΕΣ ΣΑΒΟΥΡΕΣ !

ΚΑΙ ΟΙ ΛΕΓΟΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΖΕΡΑΔΕΣ ΠΕΘΑΜΕΝΟΙ ΦΛΩΡΟΙ - απλά είναι και πιο καλύτεροι και πιο ποιοτικοί, στιχουργικα- μουσικά και έχουν και μια άραδα επιχειρήματα, αντι να έχουν μια απαξιωτική συμπεριφορά και να καταφεύγουν σε υπεκφυγές και αφορεσμούς του τύπου - αυτή είναι ή γνώμη μου -
κτλ κλτ… επειδή καταλήγετε να είστε το ίδιο γραφικοι με αυτόυς που εσεις θεωρείτε γραφικούς, FALSE ones
χαχαχα … καιρό είχα να κάνω ένα forum=war !!!

φιλούμπεν

αχ ναι έχεις δίκιο.

! και έσυ και τα άσχετα παιδάκια/editors του ροκιν !
κανε με μπαν… γέλιο θα έχει… στους τυφλους ο μονόφθαλμος βασιλεύει και η ψευτοδημοκρατια
είναι ο φασισμός του ποσοστού… διώξε με απο τον ίδιωτικό σου διαδικτυακό χώρο ώστε να μην έχεις επαναστάτες στο φορα σου - οπου μόνο οι συμφονούντες με τους κρατούντες τα σκήπτρα είναι άνεκτοί.

ciao baby –

επαναστάτησε και εσύ διαδικτυακά, μπορείς !

έχεις δίκιο κάργια

ειρωνέψου και έσυ διαδυκτιάκα,σε παίρνει.
είδικα αν είσαι mod/admin.

Καργια και σε σενα καλη χρονια ρε! Αντε κι μ’ ενα κοριτσι να ξεσπας πανω του μπας και μας αφησεις ησυχους! Φιλια αγορινα!

διαφωνούμε, χαλιέσαι. σου λέω πως έχεις δίκιο, χαλιέσαι.

μέχρι εκεί φτάνει η νοημοσύνη μου, σόρυ.

επίσης - όταν δεν βρίζεις, δεν σε κόβουμε. το ξέρεις κ το ξέρουν κ όλοι

αχ κρίμας έχω…CHRISP κι όμορφο όχι ξόανο, απλά και μόνο για να έχω ένα… όπως κάνουν κάποιοι κάποιοι… κλασσικές παιδιάστικες παπαριές, πράματα που δεν μπορουν να θίξουν κανέναν…

αλλα στο θέμα… ακρα του τάφου σιώπη… στο rockin βασιλεύει…
χαχαχα ! make me laugh… τι κομματάρα !!! ευάγγελίσου τις παπαριές σου τώρα !

επαναστατικό άσμα ακολουθεί

“η ζωή τραβάει την ανηφόρα, με σημαίες και με τα βούρλα”

ον τόπικ : απογοήτευση το gogol bordello και το dark tranquillity. επίσης περίμενα κάτι παραπάνω από theater, down και pos

θα ήθελα εδώ να υπενθυμίσω, ότι εγώ τον έχω μεγαλύτερο…

Επίσης πληκτρολογώ με τυφλό σύστημα, άρα διαδικτυακώς δε μπορείτε να μου την πείτε γιατί είμαι γνώστης και εσείς όχι…

Καλή χρονιά και αρχίστε λίγο να μιλάτε και για μουσική. Αν πιστεύετε ότι ξέρετε, δείξτε το επιτέλους…

ταμπούρλα, ίσως…

αλλά το γκόγκολ, απογητευσή… μιλάμε για μεγάλη δισκάρα !!! πρόσφατα εκλείσα και δισκογραφία !!!

ΤΑΡΑΝΤΑ ΡΑΝΤΑ !!! ΟΧΙ αλλο ΚΑΡΒΟΥ-ΝΟ !

Φωτο ASAP!

θα βγάλω ζεχ-τειπ στο σαιτ μου. να την αγοράσεις … οχι απο τορρεντ !
σιγά μην κάθομαι να ποστάρω, εδώ 3α άτομα…
απλά ας πούμε, οτι λόγω εργασίας, δεν θα μπορούσε να είναι άσχημη.
γενικά μόνο με μια λιγότερο απο ώραία κοπέλα έχω κάνει σχέση και αυτό
διοτι εκείνη μου την είχε πέσει… ήμουν φρι όποτε είπα, γιατί όχι…
λιγο σαβουρογά - απο πλεύρας μου άλλα ήταν one in a dozen …

Καταρχην να διευκρινισω οτι τπτ δεν με συνδεει με τους παραπανω users . Απλα βλεπω την ειρωνια σου και θελω να πω οτι το δεν ειναι η πρωτη φορα που το παιζεις το μεγαλο μυαλο εδω μεσα και παρουσιαζεις τους αλλους ως ηλιθιους χρησιμοποιωντας διαφορα επιθετα . Επειδη οι περισσοτεροι στο φορουμ ειναι πανω απο 18 διαθετουν μια προσωπικοτητα δεν ειναι σωστο να συμπεριφερεσε με αυτον τον τροπο δημοσια . θα μπορουσες να το κανεις μεσο πμ . Αυτα . Περισσοτερος σεβασμος προς το φορουμ δεν βλαπει .