Μπασκετοφατσες του rocking

Πάμε λίγο και οι υπόλοιποι + φίλοι, να βγει 10άδα για να κλείσουμε

Αν ψάχνετε δικαιολογίες να μην έρθετε, σας δίνω μια: Κατεβαίνω με φανέλα ΠΑΟ - Σλούκα!

6 Likes

κινητρο* για να ερθετε

1 Like

Πάμε λίγο guyz
@martian ο Σλούκα$?
@Ktn o Έκτορας?

Θα επανέλθω αύριο!

Λοιπόν κλείσαμε

image

Tαμείο μόνο κασέρι

BIST WARS VOL. 52 Κυριακή 16 Ιουλίου

18.00 - 198.30 Πατήσια διπλό

10άδα:
@Lupin
@eviL
@RiderToUtopia
@Martian
@Ktn
@apostolisza8
@ChrisP
@The_Black_League
@Plex27
Φίλος The_Black_League

morgoth ΟΧΙ

@Kastroman
@JoHNNyB
@MrBeast
@Moonchild92
@Pantelis79
@dude
@Outshined
@kbil
@potofgold
@MegadethaS
@nnnkkk

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 6
The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman , Pokerface, Yofst

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
@plex27 plex samis Giasonas osfp7 QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον
bostonflesh St_Anger

Basketball Juke GIF - Basketball Juke School - Discover & Share GIFs

7 Likes

Πατήσια, ε;

Ο Μπιλ (που απλώνει) τα θέλει τα ζεστά του τα νερά… (βλ. σχετικό απόσπασμα παρακάτω και ο νοών νοείτω).

Κάποτε τον είχα ονομάσει God of War, αλλά για τη Νέα Τάξη Πραγμάτων του project αυτά είναι ψιλά γράμματα.

Δεν πειράζει, ρε καριολάκια (αχρείαστη και αδικαιολόγητη έκρηξη # 56) όμως, γιατί Commissar παρόντος την Κυριακή, πάσα αρχή παυσάτω.

Για αρχή, θα κάτσω να μετρήσω αν είναι η 52η μάχη. Αν δεν είναι, θα σας ξεφτιλίσω εκ νέου.

Επίσης, θα επαληθεύσω πόσα κείμενα ΔΕΝ έχουν γραφτεί για την κάθε μάχη, γεγονός πέρα ως πέρα ντροπιαστικό, αναφορικά με την Δευτεριάτικη παράδοση.

Γενικώς, θα/πρέπει να μπει μία τάξη στο project, γιατί:

image

Σίγουρα θα κατανοείτε όλοι ότι το ανωτέρω ξέσπασμα συνδέεται άμεσα με τον ενθουσιασμό που υπάρχει για την επάνοδο στο λατρεμένο project.

Πάμε λίγο ρε μ(π)ύστες, γαμώ την κοινωνία μου μέσα!!!

9 Likes

Game day μπιστηδες, τα λέμε 18.00 Πατήσια

4 Likes

Μπράβο, ρε αλάνια. Καταφέρατε να μετρήσετε σωστά τα παιχνίδια (πράγμα που θα έκανε κι ένα παιδάκι της Α’ Δημοτικού). Μετάλλιο στους φίλους.

Ρε γελοίοι, πάρτε και με νούμερα τις πομπές σας:

10 (ΔΕΚΑ, ΡΕ ΑΧΡΕΙΟΙ) μπιστήγματα, χωρίς ανταπόκριση (με τελευταίο κείμενο στις 28/05!). 10 στα 51, ρεεεεεεεε!!!

Όταν στα πρώτα 35 δεν υπήρξε ουδεμία απώλεια. Ας είναι καλά αυτός ο φιλότιμος ο @martian που έσωσε κάπως τη παρτίδα και λιγότερο ο Λάτσος.

Έχουμε και τον Αποστόλη, που μας έχει πρήξει με τα πανκ και τα μπλακμέταλ, να ‘ουμ’, και μία φορά δεν σήκωσε το μανίκι να γράψει μία ανταπόκριση.

Αυτά που ξέρατε, οι απεργίες σας και τα επαναστατικά σας, ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ από αύριο, διότι:

Θα τα πούμε και το απόγευμα από κοντά, ρε κουφάλες. Ο Κομισάριος δεν θα αφήσει άλλο τα πράγματα στην τύχη τους…

Τέλος πάντων, για να μη συγχυστώ περαιτέρω, πάρτε κι ένα δωράκι του κουτιού παρακάτω, ελέω της επιστροφής μου, οργανωμένο και σένιο, όπως οι ασίστ που θα βγάλω το απόγευμα.

Τα λέμε στα Πατήσα (δεν είναι ορθογραφικό).

Summary

1ο μπίστηγμα (29.05.2022) – Ανταπόκριση: Κομισάριος

2ο μπίστηγμα (05.06.2022) – Ανταπόκριση: Κομισάριος

3ο μπίστηγμα (19.06.2022) – Ανταπόκριση: Κομισάριος

4ο μπίστηγμα (26.06.2022) – Ανταπόκριση: Κομισάριος

5ο μπίστηγμα (03.07.2022) – Ανταπόκριση: Κομισάριος

6ο μπίστηγμα (10.07.2022) – Ανταπόκριση: Κομισάριος

7ο μπίστηγμα (17.07.2022) – Ανταπόκριση: Κομισάριος

8ο μπίστηγμα (24.07.2022) – Ανταπόκριση: Κομισάριος

9ο μπίστηγμα (04.09.2022) – Ανταπόκριση: Εξπρεσιονιστής καλλιτέχνης Λάτσος (πρώην ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα)

10ο μπίστηγμα (11.09.2022) – Ανταπόκριση: Εξπρεσιονιστής καλλιτέχνης Λάτσος (πρώην ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα)

11ο μπίστηγμα (18.09.2022) – Ανταπόκριση: Κομισάριος

12ο μπίστηγμα (25.09.2022) – Ανταπόκριση: Κομισάριος

13ο μπίστηγμα (02.10.2022) – Ανταπόκριση: Παντέλος, ο Αρμενιστής

14ο μπίστηγμα (09.10.2022) – Ανταπόκριση: Εξπρεσιονιστής καλλιτέχνης Λάτσος (πρώην ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα)

15ο μπίστηγμα (16.10.2022) – Ανταπόκριση: Εξπρεσιονιστής καλλιτέχνης Λάτσος (πρώην ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα)

16ο μπίστηγμα (23.10.2022) – Ανταπόκριση: Νυν ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα

17ο μπίστηγμα (30.10.2022) – Ανταπόκριση: Εξπρεσιονιστής καλλιτέχνης Λάτσος (πρώην ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα)

18ο μπίστηγμα (06.11.2022) – Ανταπόκριση: Νυν ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα

19ο μπίστηγμα (13.11.2022) – Ανταπόκριση: Κομισάριος

20ο μπίστηγμα (20.11.2022) – Ανταπόκριση: Human Highlight Film, aka Μεταμεσονύκτιος Παρακολουθητής Ταινιών, aka Gandalf the Brown

21ο μπίστηγμα (27.11.2022, sober part) – Ανταπόκριση/Ποίηση: Κομισάριος

21o μπίστηγμα (27.11.2022, drunk part) – Ανταπόκριση/Ποίηση: Εξπρεσιονιστής καλλιτέχνης Λάτσος (πρώην ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα)

22ο μπίστηγμα (04.12.2022) – Ανταπόκριση: Εξπρεσιονιστής καλλιτέχνης Λάτσος (πρώην ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα)

23ο μπίστηγμα (11.12.2022) – Ανταπόκριση: Εξπρεσιονιστής καλλιτέχνης Λάτσος (πρώην ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα)

24ο μπίστηγμα (18.12.2022) – Ανταπόκριση: Εξπρεσιονιστής καλλιτέχνης Λάτσος (πρώην ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα)

25ο μπίστηγμα (27.12.2022) – Ανταπόκριση: Εξπρεσιονιστής καλλιτέχνης Λάτσος (πρώην ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα)

26ο μπίστηγμα (08.01.2023) – Ανταπόκριση: Εξπρεσιονιστής καλλιτέχνης Λάτσος (πρώην ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα)

27ο μπίστηγμα (15.01.2023) – Ανταπόκριση: Human Highlight Film, aka Μεταμεσονύκτιος Παρακολουθητής Ταινιών, aka Gandalf the Brown

28ο μπίστηγμα (22.01.2023) – Ανταπόκριση: Νυν ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα

29ο μπίστηγμα (29.01.2023) – Ανταπόκριση: Κομισάριος

30ο μπίστηγμα (05.02.2023) – Ανταπόκριση: Human Highlight Film, aka Μεταμεσονύκτιος Παρακολουθητής Ταινιών, aka Gandalf the Brown

31ο μπίστηγμα (12.02.2023) – Ανταπόκριση: Κομισάριος

32ο μπίστηγμα (19.02.2023) – Ανταπόκριση: Κομισάριος

33ο μπίστηγμα (26.02.2023) – Ανταπόκριση: Κομισάριος

34ο μπίστηγμα (05.03.2023) – Ανταπόκριση: Κομισάριος

35ο μπίστηγμα (12.03.2023) – Ανταπόκριση: Εξπρεσιονιστής καλλιτέχνης Λάτσος (πρώην ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα)

36ο μπίστηγμα (19.03.2023) – Ανταπόκριση: -

37ο μπίστηγμα (26.03.2023) – Ανταπόκριση: -

38ο μπίστηγμα (02.04.2023) – Ανταπόκριση: Νυν ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα

39ο μπίστηγμα (09.04.2023) – Ανταπόκριση: Εξπρεσιονιστής καλλιτέχνης Λάτσος (πρώην ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα)

40ο μπίστηγμα (23.04.2023) – Ανταπόκριση: Human Highlight Film, aka Μεταμεσονύκτιος Παρακολουθητής Ταινιών, aka Gandalf the Brown

41ο μπίστηγμα (30.04.2023) – Ανταπόκριση: -

42ο μπίστηγμα (07.05.2023) – Ανταπόκριση: Human Highlight Film, aka Μεταμεσονύκτιος Παρακολουθητής Ταινιών, aka Gandalf the Brown

43ο μπίστηγμα (14.05.2023) – Ανταπόκριση: Human Highlight Film, aka Μεταμεσονύκτιος Παρακολουθητής Ταινιών, aka Gandalf the Brown

44ο μπίστηγμα (20.05.2023) – Ανταπόκριση: -

45ο μπίστηγμα (28.05.2023) – Ανταπόκριση: Εξπρεσιονιστής καλλιτέχνης Λάτσος (πρώην ιδιοκτήτης ταβέρνας στα Κιούρκα)

46ο μπίστηγμα (04.06.2023) – Ανταπόκριση: -

47ο μπίστηγμα (10.06.2023) – Ανταπόκριση: -

48ο μπίστηγμα (18.06.2023) – Ανταπόκριση: -

49ο μπίστηγμα (24.06.2023) – Ανταπόκριση: -

50ο μπίστηγμα (02.07.2023) – Ανταπόκριση: -

51ο μπίστηγμα (09.07.2023) – Ανταπόκριση: -

52ο μπίστηγμα (16.07.2023) – Ανταπόκριση: Μείνετε συντονισμένοι…

10 Likes

Αν είναι εύκολο ριξτε σημα να φερουμε μια μαυρη και μια κοκκινη (με αυτη τη σειρα - αντε αλλο χρωμα αλλα μεχ, ας τιμησουμε επιστροφη @The_Black_League ) μπλουζα για να χωριστουμε εκει να μπουμε στο κλιμα.

Κάτι τέτοια κάνετε και με τουμπάρετε, ρε παλιόπαιδα.

1 Like

Ε κάτσε να σε καλοπιάσουμε τώρα, γιατί μες το παρκέ θα έχεις από την “καλή” μεταχείριση.

Νεολαία… Κανένας σεβασμός στους πρεσβυτέρους.

Ζητείται εκτάκτως 10ος μπιστης

@morgoth
@Kastroman
@JoHNNyB
@MrBeast
@Moonchild92
@Pantelis79
@dude
@Outshined
@kbil
@potofgold
@MegadethaS
@nnnkkk

Ή κάποιος φίλος φίλου για 18.00 - 19.30 διπλό σε Πατήσια

Πάμε λίγο

Τι άλλο θα κάνω γι’ αυτό το ρημάδι το project, ήθελα να 'ξερα…

3 Likes

image

Cheers σε όλες τις μπασκετόφατσες και τους μπίστες σήμερα, αν και οι αντίξοες συνθήκες του παρκέ δεν επέτρεψαν να παιχτεί κανονικό μπάσκετ, προσωπικά χάρηκα που μαζευτήκαμε, είπαμε 5 μαλακίες και είδαμε κόσμο που βλέπουμε μια στις τόσες πλέον -και κυρίως δεν χτύπησε και κανείς ε!

‘Till next time μόρτες \m/

12 Likes

Πρέπει να εξηγήσουμε κάποια πράγματα…

Το μπίστηγμα των Κυριακών δεν εξαντλείται απλά στο δίωρο που βρισκόμαστε στο χώρο. Αποτελεί εβδομαδιαία μυσταγωγία, η οποία έχει απλά την κορύφωσή της εντός του παρκέ. Κάτι σαν την Μεγάλη Εβδομάδα και το Πάσχα. Όμως, πριν τα κορμιά ανταμώσουν και αναμετρηθούν εντός των 4 γραμμών, έχουν προηγηθεί διεργασίες, το άγχος των συμμετοχών, το διπλό ή μονό, το αν θα υπάρχει ζεστό νερό και άλλα πολλά που δεν ενδιαφέρουν τους αναγνώστες.

Ατομικά, λοιπόν, ο καθένας (προ)ετοιμάζεται για τη μάχη με τον τρόπο που εκείνος θεωρεί σωστό, ακόμη κι αν αναφερόμαστε στο βράδυ που προηγείται της μάχης. Υφίσταται πλήρης ελευθερία σε αυτό το κομμάτι και σε αυτό είμαι κάθετος ως Κομισάριος.

Βάσει των παραπάνω, λοιπόν, πληροφορήθηκα αίφνης σήμερα το πρωί ότι οι πέριξ των Ζωγράφου, Αμπελοκήπων και Αθηνών μεταμεσονύκτιες τσάρκες (χωρίς προβολή, μάλιστα!!!) οδήγησαν σε πρωινά γαστρεντερολογικά ζητήματα, τα οποία αποδείχθηκαν ανυπέρβλητα. Αλλά αυτά παθαίνεις όταν αφήνεις τη γαστρονομική σου τύχη σε έτερο Καππαδόκη, ο οποίος δεν έχει αποφασίσει εάν είναι pescaterian, vegetarian, vegan ή δεν ξέρω κι εγώ ποια από τις άλλες σύγχρονες κατηγορίες. Βέβαια, να τονίσουμε ότι πρέπει να επρόκειτο για λίαν ύποπτη βραδιά, αν κρίνουμε και από τις περίεργες ερωτήσεις, αλλά και τον τραυματισμό του έτερου μέρους. Μυστήρια πράγματα… Τέλος πάντων, περαστικά @martian.

Τη λύση, στο παρά πέντε, έδωσε -φυσικά- ο Κομισάριος, μπας και παίξουν τα παιδιά ένα διπλάκι επιτέλους και ξεχαρμανιάσουν.

Κατά την άφιξη στα Πατήσια, λοιπόν, εντοπίστηκε η γνωστή κυρία, η οποία αφού μας έδειξε τις μπάλες (τι διαβάζετε, ρε πονηροί;), άρχισε να λέει για τον κλιματισμό και το πώς χθες δεν δούλευε, αλλά ήρθε ο μάστορας και τον έφτιαξε, μεταξύ άλλων. Φυσικά, έπαιξε η γνωστή ενημέρωση, ήτοι “Αν θέλετε κάτι, ελάτε στο 0”, η οποία γαρνιρίστηκε, όμως, και με το “Θα έχω και πάγο, αν χρειαστεί”. Αντιπαρερχόμαστε τα (ύποπτα;) λεγόμενα της κυρίας και προχωράμε, καθότι υπήρξε συνέχεια, μετά το ματς. Ο κλιματισμός υποτυπώδης, βέβαια, σε σημείο που απλά δεν λιποθυμούσες, ενώ το παρκέ κατάλληλο για καλλιτεχνικό πατινάζ. Γενικά, not value for money ο χώρος, πλην του γεγονότος ότι είσαι μόνος σου με την παρέα σου και δεν υπάρχουν οχλαγωγίες.

Αν και συζητήθηκε η επιστροφή στο πάλαι ποτέ θρυλικό δίπολο Κόκκινοι-Μαύροι, εντέλει επελέγη κάτι σε Νεαροί και Γέροι, γεγονός καλό και διδακτικό, καθότι είναι πάντα χρήσιμο να επαληθεύονται οι παροιμίες/εκφράσεις του θυμόσοφου λαού μας, όπως “Η γριά η κότα έχει το ζουμί” ή “Σπεύδε βραδέως” κ.ο.κ.

Το λοιπόν, είχαμε:

Νέοι

@Lupin, @apostolisza8, @eviL, @Ktn & John the Rock (φίλος tBL)

Γέροι

@RiderToUtopia, @ChrisP, @plex27, God of War (φίλος tBL #2) και tBL

Στο πρώτο ημίχρονο, η νιότη μπήκε με τη φούρια και τον ενθουσιασμό που την διακατέχει κι έτσι ξέφυγε με άνετο, διψήφιο προβάδισμα κάποια στιγμή, το οποίο και διατήρησε εύκολα μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους. Η άμυνά μας ήταν για τα πανηγύρια, ενώ οι Νέοι εκμεταλλεύτηκαν τον όγκο τους μέσα στη ρακέτα, καθώς και την καλή τους περιφερειακή κυκλοφορία, στοιχεία που οδήγησαν στο 30-16 της ανάπαυλας υπέρ τους.

Τότε εμφανίστηκε ο Κώστας ο Μίσσας από το πουθενά (όσοι δεν ξέρετε ποιον εννοώ, δεν είστε άξιοι να διαβάζετε αυτό το νήμα) και είπε: “Πρέπει να σφίξουμε την άμυνά μας. Αυτό είναι το κλειδί”. Θα πρέπει να έχεις αυτοκτονικές τάσεις για να πεις όχι στον Mίσσα, επομένως, όλοι γνέψαμε καταφατικά, με ελαφρώς σκυμμένο το κεφάλι.

Το δεύτερο ημίχρονο υπήρξε ηρωικό και θρυλικό, διότι είχε μία από τις επικότερες επιστροφές που -εγώ τουλάχιστον- θυμάμαι σε μπιστήγματα. Και αν και θα ήθελα να καταλήξουμε σε αμφίρροπο φινάλε, εντέλει οι Γέροι επικράτησαν αρκετά ευκολότερα απ’ ό,τι μαρτυρά το τελικό 64-59, καθότι η διαφορά στα τελευταία λεπτά άγγιξε και τους 12 υπέρ μας. Η άμυνα έσφιξε, οι Νέοι κουράστηκαν πρόωρα, εμείς παίξαμε πιο ορθολογικά στην επίθεση και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα ένα πολύ μεγάλο σερί, που μας έβαλε στο παιχνίδι, το (μ)πιστέψαμε και δεν υπήρχε πια γυρισμός για τη νεολαία. Ωραίο παιχνίδι, δυνατό και αντρίκιο.

Νέοι

Lupin: Τον είδα λίγο κουρασμένο, αλλά ακόμα και σε αυτήν του την ημέρα παραμένει top-tier. Έκανε καλό blend με Αποστόλη και JtR, έβγαλε φάσεις, αλλά θαρρώ πως έλειπε αυτό το edgy στοιχείο του που γέρνει την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας που τον έχει. Κάτι ψέλλισε, εν τω μεταξύ, ότι γυρνάει από ταβέρνα. Ιδού, κύριοι, ο ξεπεσμός του επιχειρείν… Να έχεις το χρυσορυχείο στα Κιούρκα και να πηγαίνεις να τρως αλλού Κυριακή μεσημέρι, σαν τον κατατρεγμένο.

Αποστόλης: Φανερά επηρεασμένος από τα ύποπτα νυχτοπερπατήματα και με τραυματισμό στο χέρι-αλφάδι, ο οποίος αναντίρρητα τον έκοψε από τις υψηλές επιθετικές πτήσεις, γεγονός που σίγουρα συνετέλεσε σε σημαντικό βαθμό στο να γύρει η πλάστιγγα υπέρ μας. Αναμένω έτερο συναπάντημα, με τον τυπάρα να είναι πιο ορεξάτος, καθότι 3Τ που δεν μιλάει (πολύ), είναι σαν φαγητό χωρίς αλάτι.

eviL: Ωραίος μπίστης, ρε φίλε. Με τα σουτάκια του, τις μπούκες του, την άμυνα-γρανίτη, αλλά πάνω απ’ όλα με τη θετική διάθεση για παιχνίδι και μπιζ-μπιζέ, ήτοι την πεμπτουσία του project. Επίσης, όταν άλλαξαν τα μαρκαρίσματα και ήρθε πάνω μου, κατανόησα πλήρως τη σημασία που έχει η εντατική γυμναστική. Μην πλησιάζετε! Πονάει…

Ktn: Πόσο μου είχαν λείψει αυτά τα κυνηγητά με τον τυπάρα; Δηλαδή τι κυνηγητά, κυρίως μιλάμε γι’ αυτόν να ξεχύνεται μπροστά κι εγώ να χαζεύω την πλάτη του. Ωραία αναμετρηθήκαμε και σήμερα, ενώ διέκρινα ότι έχει εντάξει και αιλουροειδείς κινήσεις στο χαμηλό post στο παλμαρέ του. Ευτυχώς για τους Γέρους, όταν βρήκε το βρωμόχερό του από τα 8,5 μέτρα, είχαμε ήδη εξασφαλίσει μία διαφορά ασφαλείας για το χρόνο που απέμενε.

JtR: Ούτε γκόμενα δεν έχω ψήσει έτσι, όπως έψησα αυτόν, για να σώσει την παρτίδα την τελευταία στιγμή, και ας τον γνωρίζω 34 χρόνια. Κάτι έλεγε ότι “Έχω φάει πολύ”, “Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ανταπεξέλθω στο επίπεδο” κ.λπ. Εγώ τον είδα ότι μπήκε σαν θηρίο και στο πρώτο ημίχρονο μάς πήρε παραμάζωμα, ενώ οι μάχες του με τον Λάτσο ήταν για να τις χαζεύεις. Στο δεύτερο κουράστηκε εμφανώς και αυτό μας βοήθησε, ενώ προσέφερε και highlights, “ανακαινίζοντας” δις το παρκέ.

Γέροι

RtU: Και αυτός μού φάνηκε λίγο κουρασμένος, αλλά μόνο στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μπήκε σε μπιστ mode και οδήγησε την ομάδα στην ανατροπή, με τον συνήθη τρόπο του. Γενικά, την ταβέρνα την “κοίταξε” καλύτερα από τον Lupin στη θητεία του και θαρρώ πως αυτό του βγαίνει σε δυναμισμό πάνω στο παιχνίδι, διότι ο πολύς εξπρεσιονισμός δεν αντέχεται όταν η φάση είναι κρασάκι μπρούσκο, ανοιχτό πουκάμισο και τίμια εργατιά.

ChrisP: Καλά αυτός είναι μηχανή. Σε κάθε ματς, ίδιος και απαράλλαχτος. Ψυχρός, λογικός και ψύχραιμος. Έδωσε το έναυσμα στο ημίχρονο, πήρε την μπαγκέτα του μαέστρου στη δημιουργία και το αποτέλεσμα τον δικαίωσε. Γενικά, είναι ωραίο να παίζεις συμπαίκτης με τον ChrisP, και κυρίως να τον παρατηρείς α) όταν γίνεται μία γρήγορη, άλογη επίθεση από την ομάδα σου ή β) όταν κάνει/γίνεται ένα κόψιμο, το οποίο δεν βλέπει ο έχων την μπάλα. Βλέμμα και μπινελίκια=Αξία ανεκτίμητη

Plex: Στην ετήσια, καθιερωμένη θερινή συμμετοχή του, είχαμε 90s καταστάσεις, με δυναμισμό και πλαστικότητα. Χρειάστηκε λίγο χρόνο για να “συνδεθεί”, αλλά όταν αυτό συνέβη, η ομάδα ανέβηκε αυτομάτως ένα επίπεδο. Πληθώρα κινήσεων, “σκυλί” αμυντικά και χαρακτηριστική γενειάδα σοφίας, σήμα κατατεθέν της ομάδας των Γέρων, που φανερώνει χρόνια στο κουρμπέτι. Παιδί του Ήλιου, γαρ. Στα highlights του ένα στοπ στα ίσα, στο τρίποντο, σε απόπειρα σουτ παίκτη της αντίπαλης ομάδας.

GoW: Κι αυτός κινήθηκε ακριβώς όπως η ομάδα. Χαρακτηριστική η αστοχία και η νευρικότητα στο πρώτο μέρος, στοιχείο το οποίο άλλαξε άρδην στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας ως αποτέλεσμα να προσφέρει σημαντικά καλάθια και βοήθειες στην άμυνα. Εγώ που τον ξέρω καλύτερα απ’ όλους, θα πω ότι δεν ήταν η δυνατότερή του ημέρα, ωστόσο υπήρξε κι αυτός κρίσιμη μονάδα της ομάδος.

Μετά το τέλος του παιχνιδιού, δόθηκαν δωρεάν Κομισαριακά σεμινάρια marketing και προσέγγισης των υπευθύνων των γηπέδων, έτσι ώστε να εξασφαλίζεται ότι θα υπάρχουν οι πλέον κατάλληλες συνθήκες σε κάθε ματς, χωρίς αποκλίσεις από τα υψηλά στάνταρ. Και αν το ζεστό νερό υπήρξε αμφισβητούμενο σήμερα, αυτό που δεν αμφισβητείται διόλου είναι η ένταση στην ατμόσφαιρα μεταξύ υπεράνω πάσης υποψίας ατόμου της παρέας και της μεσόκοπης κυρίας. Εμπρός στο δρόμο που χάραξε ο μύστης M&M.

Και να μας συμπαθά το Let’s Play σήμερα, αλλά το νούμερο 52 ανήκει δικαιωματικά σε εμάς ετούτη την ημέρα και θαρρώ πως έχει αρχίσει να αχνοφαίνεται το τριψήφιο των συναντήσεων.

Και εις άλλα με υγεία (και μια καινούργια φωτογραφία).

13 Likes

Ακόμα δεν έχω συνέλθει απ’ το ξύλο που αντάλλαξα με @Lupin (κόψε τις μεταφορές ρε! :smiley: ), ελπίζω τουλάχιστον να το ένιωσε και να μην ήταν τσάμπα.

Πολύ μεγάλη επιστροφή χτες από 36-16 μέχρι να περάσουμε μπροστά με 43-44 με άμυνα που τσάκιζε κόκκαλα (βοήθησε και η κόπωση του φίλου ΤζονΔεΡοκ που αρχικά μας έπαιρνε τα επιθετικά ριμπάουντ για πλάκα), σαν του Θρύλου στο Κάουνας με τη Μονακό ένα πράμα. Κομισάριος έδωσε ρέστα στο σημείο εκείνο με τρίποντο με ταμπλό και άλλο ένα ορειβατικό δίποντο, έλειψες λέμε!

Θέλω να ζητήσω συγγνώμη από τους συμπαίκτας μου για κάποια απονενοημένα τούβλα α-λα Παναγιώτης Γιαννάκης, ελπίζω να αποζημιώθηκαν με ορισμένες μαγικές ασίστ μου.

5 Likes

Ισχύει. Ζήτησα συγγνώμη.

Δεν ισχύει (στο χρονικό σημείο αναφέρομαι). Έγινε αργότερα στο ματς, όταν το είχαμε ψιλο-καθαρίσει πια και ζήτησα εκ νέου συγγνώμη.

Βέβαια, υπήρξε και το ηρωικό τρίποντο και φάουλ κατά την επική ανατροπή, για το οποίο ακολούθησε σκετς/show από μεριάς @Lupin.

Γενικά, ωραίες 80s-90s εικόνες χθες, με άλμα στις βολές, όπως και βολές με ταμπλό.

3 Likes

αυγολεμονος ασερεπονηρε GIF - Αυγολεμονος Ασερεπονηρε - Discover & Share GIFs

Η αλήθεια είναι ότι με άμυνα ChrisP κάθε φορά ματώνω -κι ας με ζορίζει περισσότερο ο Λάτσος στο ζωγραφιστό, καθότι πιο physical και στο ύψος μου- γιατί με παίζει man to man από τη μια γραμμή του γηπέδου στην άλλη χωρίς να υπάρχει αύριο. Χτες ελπίζω 2-3 φορές να μην τον στραπάτσαρα και εγώ, μιας και ένιωσα να βρίσκω σαγόνι σε κάποιες εντελώς άγαρμπες -λόγω γλιστερού παρκέ- ενέργειές μου

Summary

αν μπορούσα να τρέξω θα σας είχα γαμήσει ε :sunglasses:

Summary

κάνω και εγώ το ψευτό-diss μου :blush:

ρε κοροϊδεύεις?? :stuck_out_tongue: :smile:

3 Likes